Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] HOVRCH cyklosekce
Napsal Barbarawem v 21 úno : 13:22
входные двери на заказ москвапротивопожарные двери [ více ... ]

[novinky] HOVRCH cyklosekce
Napsal EstelleZitle v 16 úno : 11:27
Attention!1. About DigiSoft business project You w [ více ... ]

[novinky] HOVRCH cyklosekce
Napsal Luki v 16 úno : 10:45
Týjo, že bych se taky dal na cyklistiku :-)

[novinky] HOVRCH cyklosekce
Napsal Petr v 15 úno : 18:45
Jojo, masáže jsou po tréninku taky potřeba ;-)

[novinky] HOVRCH cyklosekce
Napsal ShaylaAmice v 15 úno : 17:10
Incredible update of captcha breaking software "XE [ více ... ]


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
[ ]
LEDOPÁD info
termíny lezení

neleze se !!! málo ledu :-(
Online
Hostí:13
Členů:0
Na této stránce:1
Členů: 335, nejnovější: Jan Krivcik
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

5.dětský HIS-maratón REPORT
Petr, Sobota 31 květen 2014 - 18:49:10 // Komentáře:3


V lezecké oblasti HIS v Novém Městě nad Metují proběhl v sobotu 24. května další ročník dětských outdoorových lezeckých závodů, tentokrát s mezinárodní účastí. Noční déšť ani nejistá předpověď závodníky neodradila a v HISu jsme mohli přivítat skoro 70 účastníků v obou závodních partách!!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po krásném letním a suchém týdnu musely být páteční přípravy zastaveny kvůli dešti. Také neklidné spaní bylo přerušované klapotem kapek na okenní parapet. Ranní probuzení bylo do zatažena, ale hurá... bez deště! Ten se však spustil v okamžiku, kdy jsem začal nakládal materiál do auta před cestou do HISu. Během chvíle se spustilo i zvonění telefonu… „jak to u vás vypadá?“, „konají se závody?“ Rozjetá akce se dá jen těžko zastavit, a tak jsem všechny ubezpečoval, že pršet přestane, že to zvládneme, ať přijedou! A sám se modlil, aby mé předtuchy opravdu dopadly. Ranní dodělávky v HISu proběhly opravdu za sucha. Musely však být změněny mokré cesty na rychlost za jiné suché. Cesty na obtížnost byly vedeny v převislých stěnách, proto mohly zůstat. A to už se začali sjíždět první účastníci, a další na sebe nenechali dlouho čekat. Pomalu mě začala opouštět nejistota, zda někdo vůbec dorazí… ale přijela vás spousta, i několik borců z Polska… děkuji všem, že jste nás v tom opět nenechali !!
 
 
uvítání závodníků a instrukce k závodům:
hismaraton2014-021.jpg
 
 
 
Děkujeme také našim tradičním partnerům, díky nimž jsme mohli zachovat atraktivitu závodu na už standardně vysoké úrovni a pro závodníky zajistit dobré zázemí a hodnotné ceny. Děkujeme moc a doufáme ve spolupráci i při dalším ročníku těchto netradičních dětských závodů na přírodních skalách.
 
hismaraton2014-sponzori.jpg
    Finančně akci podpořil Český horolezecký svaz a HOVRCH.   
 
 
 
  
Zahájení závodů se trochu opozdilo, ale doufám, že jste to vzhledem k aktuální situaci s počasím pochopili a moc nás nezdrbli ;-)
Před závodníky lezecké části (44 dětí od 7 do 13 let) byly dva samostatné závody. Prvním závodem bylo lezení na RYCHLOST, kde se lezly čtyři lehké cesty s horním jištěním na čas. Součet časů jednotlivých cest určil celkové pořadí. Lezly se  cesty: "Čubolez" (9 metrů, obtížnost 4), "Vyvanutý sprej" (9 metrů, obtížnost 4), „Čtyřková“ (11 metrů, obtížnost 4+) a cesta "HISákův pilíř" (13 metrů, obtížnost 4+). Úkolem borců bylo co nejdříve zazvonit na velké zvonce u slaňáků. 
Druhým závodem bylo lezení na obtížnost „YATE OBTÍŽNOST“. Lezly se dvě těžší cesty a závod probíhal současně s lezením na rychlost. Závodníci lezli pouze ve dvou kategoriích holky a kluci bez rozdílu věku. Závodní cesty vedly vyznačenými koridory, ve kterých se borci museli pohybovat rukami. První začínal nástupem cesty „Kindrvejce“ a po odbočení do převísků sousední cesty se opět vracel zpět. Klasifikace mohla být asi 6+, s tím, že cesta po několika bouldrových problémech postupně silově gradovala až po vršek. Druhá cesta začínala koutkem a sokolíkovými kroky mezi cestami „Futurama“ a „Rusákova medovinka“, pokračovala přelezem do kolmé až položené stěny „Futurama“ s technickým lezením po malých chytech a končila převisem se silovými kroky (obtížnost asi 6+). Obě cesty rozřadily startovní pole, ale i tak bylo několik borců, kteří obě cesty TOPovoli. Na řadu proto přišla finálová cesta, která se lezla stylem OS, tzn. že žádný závodník cestu ještě nikdy nelezl a ani nemohl sledovat své soupeře. Finálová „Opukománie“ (klasifikace 7+), s upraveným nástupem zprava, závodníky roztřídila dokonale a byla parádním vyvrcholením lezeckých bojů. 
 
Po sečtení časů a napsání diplomů proběhlo vyhlášení a předání cen od partnerů závodů, které se jako vždy dostaly na všechny závodníky. Borci našli v taškách expresky, karabiny, jistítka, smyce, trička, funkční ručníky, karimatky, sedátka, cyklolahve, čepice, šátky, mikiny, pytlíky, samolepky, klíčenky, magnetky, magnézium, přesnídávky, mlsoty a další drobnosti.  Na závěr nechyběly rychlé špunty, tentokrát o jednu lahev navíc… tak jak jsem loni slíbil;-)
 
 
 
 
před vyhlášením:
hismaraton2014-037.jpg
 
 
 
Během dopoledne probíhaly také nelezecké soutěže pro malé, třeba budoucí lezce, ve věku od 2 do 6 let, kdy plnili různé úkoly v areálu HISu. Za splnění úkolů si vysloužili odměny v podobě různých drobností a sladkostí.
 
nelezecká partička:
 hismaraton2014-038.jpg
 
 
No a jak dopadlo počasí? Nikdo to nepředpokládal, ale za celý den spadlo jen několik kapek a dokonce na nás vysvitlo i sluníčko! Nad HISem byl zkrátka během závodu bezsrážkový koridor. Svědčí o tom fakt, že na druhé straně města byl slejvák, který by nás z HISu spláchnul a bouřky byly slyšet celý den zleva i z prava. Děkujeme Vy tam nahoře!!
A tak jsme prožili parádní den s úžasnou atmosférou a neskutečnými výkony, které jsou rok od roku lepší a lepší. Už nám došly přirozené linie na obtížnost, které by se hodily pro tento formát závodů, a tak vymýšlíme, jakou vychytávku pro vás příští ročník zase nachystáme. 
 
Trochu mě mrzí, že se většina závodníků i s doprovodem po vyhlášení vždycky vytratí… ale tentokrát vám to odpustím… krupobití, které po vyhlášení přišlo, by nás stejně všechny rozehnalo ;-)
 
hismaraton2014-020.jpg
 
 
Tak zase za rok a za každého počasí, vždyť ono to nějak dopadne!!
 
 
Krásné lezecké léto a prázdniny všem malým a mladým lezcům
přeje za HOVRCH
Petr Hacker
 
 
 
A ještě velká děkovačka všem pomocníkům, kteří zajišťovali zdárný průběh závodu… letos to bylo 16 lidí, kteří se starali pouze o lezeckou část, a několik dalších o nelezce. Díky moc kamarádi, moc si toho vážím, bez Vás by závod nebyl!
 
 
 
 fronty před cestami na rychlost; zprava cesty Čtyřková, Vyvanutý sprej a Čubolez, resp. Koutek
 hismaraton2014-023.jpg
 
 
 praktická sobotní výbava - přilba a gumovky (Ema)
hismaraton2014-024.jpg
 
 
Ála v cestě na obtížnost - var. Kindrvejce
hismaraton2014-025.jpg
 
 
Terka v lezení na rychlost - cesta HISákův pilíř
hismaraton2014-026.jpg
 
 
Deniska v cestě Kindrvejce - lezení na obtížnost
hismaraton2014-027.jpg
 
 
koridor cesty na obtížnost var.Futurama a Jakub pod závěrečným převisem
hismaraton2014-028.jpg
 
 
odpočinek mezi lezením
hismaraton2014-029.jpg
 
 
Lukáš v koutku cesty na obtížnost (varianta Futuramy)
hismaraton2014-030.jpg
 
 
Áňa pod převisem ve Futuramě
hismaraton2014-031.jpg
 
 
pečlivá příprava před lezením
hismaraton2014-032.jpg
 
 
Anička a varianta Futuramy
hismaraton2014-033.jpg
 
 
Jindra ve finálové cestě lezení na obtížnost (Opukománie 7+)
hismaraton2014-034.jpg
 
 
vítězka dívčí kategorie lezení na obtížnost Deniska ve finálové cestě (Opukománie 7+)
hismaraton2014-035.jpg
 
 
vítěz chlapecké kategorie lezení na obtížnost Krzystof ve finálové cestě (Opukománie 7+)
hismaraton2014-036.jpg
 
 
 
hismaraton2014-022.jpg
 
 
 
Petr
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
- - - - -