Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Pa 25 Le 19
  VÝROČKA HOVRCH
Nejnovější komentáře
[novinky] R.O.Š.Ť.Á.C.I.
Napsal Petr v 21 led : 08:35
Bezvadně vám to jde! ;-)

[novinky] Vánoční boulder závody - Report
Napsal Štěpuch v 15 led : 13:10
Pěkný spam ;-)))

[novinky] Vánoční boulder závody - Report
Napsal don Důšo v 15 led : 09:55
Může mně někdo vysvětlit, co je to za koment s tou [ více ... ]

[novinky] Vánoční boulder závody - Report
Napsal cukrářka v 14 led : 16:13
No od tebe ;-)))

[novinky] Oltre Finale srpen 2018
Napsal Dája v 14 led : 14:46
Aha tak i od Lukiho :-( by chtěla podpis :-(((


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
[ ]
HIS, PLECHOVKA & LEDOPÁD info
Online
Hostí:18
Členů:0
Na této stránce:6
Členů: 332, nejnovější: Majk
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Tenerife climbing
Jarda, Neděle 07 květen 2017 - 23:07:04 // Komentáře:7Trochu pozdě ale přece jsem se dokopal napsat pár řádků o lezení na Tenerife. Budu stručný.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tuhle destinaci jsem navštívil o vánočních svátcích. Počasí zde bylo velmi proměnlivé. Když svítilo slunko,bylo příjemných 20 °C , ale o děšť tu nouze také nebyla. Mým týdenním útočištěm bylo městečko Villa de Arico, kde se nachází lezecký hotel jménem http://tenerifeclimbinghouse.com , kde bylo možno přespávat ve stanu za 9e za noc. Výhoda tohoto lezeckého hotelu je, že zde jsou ubytovaní lezci a není problém se k někomu na lezení přidat, pokud je člověk plonkovej. Já měl kliku, že jsem tu potkal dva čechy, kteří měli auto. Bez auta je tu člověk ztracený, neb oblasti jsou rozesety různě po ostrově. 
 
 
Co se týče lezení, tak je to sportovkářský ráj. Materiál je sopečná vyvřelina , tvrdá, trochu se to podobalo žule, lištičky, spárky. Pěkné lezení. Leze se v kaňonech a nejvyšší cesty mohli mít přes 30m. Zajímavé je, že jižní a severní část ostova je zcela odlišná co se týče podnebí a typem skal. Ostrov je totiž rozdělen sopkou a zároveň nejvyšší horou Španělska Pico el Teide. Jižní část je suchá, prašná, samé keříky a palmy. Skála se spíš podobá žule a je červenější. Severní část o kterou se zastavují mraky jdoucí od pevniny je mnohem zelenější. Jsou tu lesy, více rostlin a trávy (ne marihuany). Zde se leze spíše u pobřeží na útesech (ne přímo nad vodou, ale i na to zde jsou prý oblasti) a skálu bych zas trochu přirovnal k vápnu. Musím říct, že po týdnu lezení mi to tu přišlo vše poměrně stejné. Stále jen bouchání jedné sportovní cesty za druhou.
 
 
Ostrov má dlouhou historii a rozhodně stojí za navštívení historická centra měst. Například město La Laguna bylo moc hezké. Na ostrově je i několik chráněných oblastí a také nejstarší a největší strom svého druhu - Dragon tree, jež je jedním ze symbolů Tenerife. 
 
 
Jeden den jsme se pokusili vyšlapat na nejvyšší horu Pico el Teide (3 718m.n.m.). Vyráželi jsme v jednu hodinu ráno abychom ve tři hodiny ráno byli na parkovišti (cca 2000m.n.m.). Co čert nechtěl, celou cestu pršelo a jak jsme stoupali výš a výš, déšť se mněnil v sníh a my se s letními pneumatikami vydrápali až na parkál kde bylo nasněženo 5 cm. Také tam byla mlha a vučel vítr. Čekali jsme ve třech lidech nasardinkovaní v autě do osmi do rána, zda se nezlepší počasí. Nezlepšilo, a tak jsme se vydali zpět za lezením.  
 
 
Kdyby jste snad někdo plánoval jet na zájezd na Kanánárské ostrovy, tak doporučuji tak na 14 dní, podívat se na více ostrovů. Jezdí mezi nimi trajekty a všude se dá lézt, přičemž Tenerife je co se týče lezení nejvyhlášenější. A rozhodně doporučuju pokusit se o Pico el Teide. Viděl jsem fotky od kamarádky, co tam vyšlápla a rozhodně to stojí za to. 
 
 
Jarda
 
 
 
 
17tene_1.jpg
Jasný vzkaz
 
 
 
 V kaňonu
 
 
 
17tene_3.jpg
 
 
 
 
 
Vchod do hotelu
 
 
 
 
 
 
Vedro a super lezení 
 
 
17tene_6.jpg
 
 
 
Baráky co postavila nějaká sekta
 
 
 
 
 
Pico el Teide
 
 
Dragon tree
 
 
Severní část ostrova a lezení
 
 
Ráno na parkále
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
- - - - -