Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] Český pohár v boulderingu - Teplice nad Metují 28.8.2020
Napsal Dája v 07 zář : 09:36
Z toho banneru HOVRCH mě málem ukápla slza dojetím [ více ... ]

[novinky] HOVRCH repre - soustředění 6-15.8 2020
Napsal Jarda v 06 zář : 19:46
Dobře válíte !!!

[novinky] Dovolená
Napsal Tom v 04 srp : 23:02
moc pěkný, dík

[novinky] Dovolená
Napsal Luki v 02 srp : 13:11
Mooc pěkné. Hanka

[novinky] Dovolená
Napsal cgrim v 01 srp : 19:48
Nadhera! ;-)


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
LEDOPÁD - HIS info
provoz sportovišť

!!! Provoz sportovišť probíhá za dodržování opatření dle nařízení vlády ČR !!!
Online
Hostí:8
Členů:0
Na této stránce:2
Členů: 1201, nejnovější: trubnikaaa
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

8.dětský HIS-maratón REPORT
Petr, Sobota 10 červen 2017 - 20:41:07 // Komentáře:8


V lezecké oblasti HIS v Novém Městě nad Metují proběhl v sobotu 3. června další ročník dětských outdoorových lezeckých závodů s mezinárodní účastí. V HISu jsme mohli přivítat skoro 80 účastníků v obou závodních partách s početným doprovodem!!Krásný slunečný den s teplotami šplhajícími skoro až ke třicítce přivítal účastníky letošních závodů. O jednu neovlivnitelnou starost proto bylo míň. Mohli jsme tak přivítat početné startovní pole, které se k nám sjelo doslova z celé republiky i ze zahraničí… Ústí nad Labem, Kladno, Praha, Wrocław, Liberec, Hradec Králové a dalších měst. Nechyběla ani početná partička domácích borců z HOVRCHu. Děkujeme všem, že jste nás v tom opět nenechali!!
 
Děkujeme také našim tradičním partnerům, díky nimž jsme mohli zachovat atraktivitu závodu na už standardně vysoké úrovni a pro závodníky zajistit dobré zázemí a hodnotné ceny. Děkujeme moc a doufáme ve spolupráci i při dalším ročníku těchto netradičních dětských závodů na přírodních skalách.

hismaraton-deti2017-vysledky-18.jpg

Finančně akci podpořil Český horolezecký svaz a HOVRCH   
 

Formát závodu se po loňské změně osvědčil, proto zůstal zachován a měnit ho zatím nehodláme. Závodníci tak před sebou měli 8 cest s lanem a 2 bouldery. Každá cesta a boulder byly rozděleny na zóny, jejichž dosažení bylo ohodnoceno určitým počtem bodů. Součet bodů rozhodl o celkovém pořadí. Pokud nerozhodl součet, pak se přihlíželo k počtu TOPů, nejtěžší vylezené cestě, nebo počtu pokusů v boulderu.

Před závodníky byly cesty v klasifikacích: 4-, 5, 6, 6+, 6+, 6+, 7-, 7,  dva bouldery (lehčí a těžší), z toho jeden pro svoji výšku raději s lanem. Pro případ „rozstřelu“ bylo připraveno jedno překvapení, ke kterému ale nedošlo, a tak zůstane překvapením i pro příští ročník. Výběr cest podléhal podmínce, aby si zalezl každý závodník, takže těm namakaným se výběr cest mohl zdát lehký, ale myslím, že se i oni pěkně zapotili v těch těžších liniích. Zejména dlouhý traverzový boulder v novém sektoru prověřil i ty nejlepší, jeho "skalp" si odneslo jen pár borců.

Úroveň závodníků se rok od roku zlepšuje, proto jsme obtížnost letošních cest malinko zvedli. Trochu nám docházejí vyrovnané těžké cesty vhodné pro tyto závody, a tak si pomáháme různými vyznačenými variantami. Pro příští ročník se nám otevřou možnosti v nových sektorech, tak věřím, že nějakou zbrusu novou linii zase přichystáme.
Ihned po dolezení posledního závodníka proběhlo vyhlášení a předání cen od partnerů závodů, které se jako vždy dostaly na všechny soutěžící. Prvních pět borců z každé kategorie si navíc mohlo vybrat z hodnotných cen připravených volně před stupni vítězů.
 
CELKOVÉ VÝSLEDKY a STUPNĚ VÍTĚZŮ
 
Během dopoledne probíhaly také nelezecké soutěže pro malé, třeba budoucí lezce, ve věku od 2 do 6 let, kdy plnili různé úkoly v areálu HISu. Za splnění úkolů si vysloužili odměny v podobě různých drobností a sladkostí.

Opět se nám sobotní den proměnil v jakýsi velký dětský den, čemuž nám dopomohlo i luxusní počasí. Houpačky i lanovka byly stále v obležení. Velkou atrakcí byla „mega“ houpačka ukotvená v korunách stromů a s provizorní „odpalovací“ rampou. Na lajně napnuté nad řekou stále někdo trénoval… někdy i se smočením v řece. Dobrovolné koupání v řece také proběhlo. Dva sudy limči se vypily do dna současně s vyhlášením. Oblíbený rošt byl obložen různými pochutinami. Byla káva i pivko pro doprovod. Celý den se nesl v příjemné a uvolněné atmosféře jak u skal, tak v podskalí. A pozitivní ohlasy od účastníků nám potvrzovaly, že jsme se dali trochu netradiční, ale tou správnou cestou.  

Závod by však nebyl bez všech jističů na stanovištích, administrátorek v kanceláři a dalších pomocníků… letos to bylo 15 lidí, co se starali pouze o lezeckou část, a několik dalších o nelezce. Díky moc přátelé!!


Tak zase za rok kamarádi, závodníci a rodičové !!

Krásné lezecké léto a prázdniny všem malým a mladým lezcům
přeje za HOVRCH
Petr Hacker


***


Znáte ten příjemný hřejivý pocit na duši… tak to jsou pocity sobotního dne… bojovnost, odhodlání, zápal a úsměv všech závodníků… to je ta největší odměna nás pořadatelů a všech přítomných. Pro vás ostatní alespoň pár fotografií, které se snaží tuto atmosféru přiblížit:


traverzový boulder v Novém světě si svou délkou v ničem nezadal s cestou s lanem
his-deti2017-001.jpg


Natálka a boulder traverz
his-deti2017-002.jpg


Denisa a boulder traverzLuky a boulder traverzHonza a boulder traverzHonza a jeho patička při prvním pokusuAdámek a boulder traverzDenisa v cestě "G" Opukománie - varianta za 7Áda v cestě "E" Letecká - varianta za 6Ála v cestě "B" Dřevorubecká za 7-Jindra a boulder traverzLukáš v cestě "E" Letecká - varianta za 6Rozárka a její rozštěp v boulder traverzuMíša a křížení rukou v boulder traverzuMajda a boulder traverzMalgorzata v cestě "B" Dřevorubecká za 7-zákoutí pod cestou "C" Psí víno - varianta za 6+Malgorzata v cestě "E" Letecká - varianta za 6centrum HISu s ohništěm a v koutě cestou "D" Klučičí za 6+panorama hisovského podskalílajna nad řekoumega houpačkalimča tekla proudem......a značkovala každé dítěodpolední odměnakancelář závoduzasloužený odpočinekzávodní atmosféra dnes dostala každého


Více fotografií, na kterých se snad najde každý, je zde.
- - - - -