Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Nejnovější komentáře
[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal cukrářka v 02 kvě : 21:14
*moc

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal cukrářka v 02 kvě : 20:47
Jasně máš výhodu,že tam po schodech vyskáču :-)) a [ více ... ]

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal Lukáš P. v 02 kvě : 19:32
Jaký díky, sousede??? Jako soukromou záchranářskou [ více ... ]

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal cukrářka v 02 kvě : 14:11
Emm asi jo.. :-))

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal Petr v 02 kvě : 13:13
jen abys vydržela sedět, až to bude lepší :-)


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
[ ]
HIS, PLECHOVKA & LEDOPÁD info
...
Online
Hostí:8
Členů:0
Na této stránce:3
Členů: 301, nejnovější: Freddiemom
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Jak jsi si máknul na brigádě?


Vyhnul jsem se brigádě, ale v brzké době to vynahradím.

Byl jsem tam, ale moc jsem tomu nedal, proto to v brzné době přijdu dodělat.

Máknul jsem jak blázen, ale ještě to není hotové, tak to v brzké době skočím dokončit.

HOVRCH Hvar 2017
Dája, Čtvrtek 03 srpen 2017 - 10:41:02 // Komentáře:9


I příští rok několik málo hovršáků pojede zase sem, kdyby se někdo chtěl přidat, tak se rychle ozvěte již není moc volných míst.

Původně bylo v plánu napsat nějaký klasický článek. Ale při třídění fotek se to ukázalo jako nereálné a tak místo článku máme spíš fotopříběh. Ten asi lépe vystihne atmosféru...


Stejně jako loni, tak i letos jsme se vypravili na dovču k moři do Chorvatska. Ale letos jsme byli o zkušenost moudřejší a tedy i podstatně léle vybavení. Dlouho před zájezdem měla ženská část starosti s jídlem, oblečením a takovejma těma klasickejma blbostma. Zatímco muži řešili daleko důležitější věci, jako například příprava aut na dlouhou cestu, jestli je lepší mít lodě pádlovací nebo motorové a hlavně kde sehnat titanové borháky, které jsou jediné vhodné k mořskému prostředí.


Nakonec až na nějaké drobné ztráty v podobě řidičova zrcátka dorážíme na místo.


Docela dobrá zátoka.Je to díra jak blázen, pár baráků, jediná hospoda a pro chleba se musí 3 km daleko, do ještě větší díry, drsnejma serpentínama. Snad jedinej bonus pekárny je, že krom chlaba mají také koblihy, takže aspoň je na výběr ;-)Ale nám to tak vyhovovalo, protože nejsme metrosexuálové, ale HOVRCH.My se přijeli realizovat umělecky:Serfařsky:Plavecky:


Soutěžně:


Nazbírat zkušenosti poroty:Nebo najít zdejší poklad:Flotila čtyř HOVRCH lodí se ukázala jako velice prozíravá věc a umožnila nám prozkoumávat vzdálenější břehy i širé moře.
A lovit třeba krabi:Nebo si vychutnávat rozbouřené moře:
Nakonec i čas na návštěvu hospody jsme si výjímečně v našem nabitém harmonogramu vyčlenili a tím s místními v kontakt vešli.
Potápěčského vybavení měla naše skupina opravdu veliké množství:

A vše živé jak nás na břehu slyšelo, zdrhalo, ač nohy nemaje:Grilovačka nesmí na takovémto zájezdu chybět:


Ani všelijaké další možné večerní činnosti:
Až nám nějáká paní v noční košili přišla říct, že jsme tak vtipní, aby jsme ještě tři další hodiny pokračovali. Někteří hůře jazykově vybavení v tom slyšely, že jsou tři hodiny ráno. Ovšem takováto informace je zcela bezobsahová a nedává smysl. Proto někteří z nás uposlechli a další 3 hodiny vesele prozpěvovali na balkónu.I se trochu lezlo. Např Ruda v tomto krásném 8a:


Ostatní účastníci spíše v cestách pro běžné smrtelníky:
O svačinových přestávkách jsme vybudovali přístupové ferátky do nového sektoru, který jsme pojmenovali Nad kostelem, vzhledem k jeho poloze.A po získání povolení od místních jsme začli vyrábět dvě nakonec nečekaně hezké cesty...

No a je k tomu historka: Prostě si vyhlédneme linku, kde by vedla ta naše cesta. Jdeme žádat o povolení. A paní nám řekne, " Víte kluci, tady je všude okolo obrovské kvantum skal, ale zrovna v té vaší linii, když tady večer sedíme, vidíme obličej ježíše, vidíte ho taky? " Říkáme, nojo, je to tam... A můžeme to teda osadit? Šla se zeptat táty, potom souseda, pak si něco dlouze vysvětlovali. Pak šla k nám a Ota říká " je to určitě v prdeli", ale ona na nás jen stručně "OK"


Proto bylo jasné, jak se bude jedna cesta jmenovat. Název druhé cesty mám byl jasný úplně hned a přijat byl ve všeobecné schodě. Dokonce kladně hodnocen i místním obyvatelstvem.

Cesta k názvu druhé cesty byla jednoduchá... Kdo je nesvatější na celém světě? Přece předseda HOVRCHu. A tak ještě před samotnou výrobou bylo jasné, že se ta cesta bude jmenovat Svatý Petr...


Výroba štandů byla drobátko dramatická... Přístup lze ve zkratce popsat asi takto... Smetení vlnou, pochvala mokrého vybavení, dopolední prodírání v mokrém oblečení skrce džungli, kdy ani podstatná podpora pilek nezabránilá absolutnímu roztrhání triček a několika tržným ranám, nejistá orientace a hrozba zřícení do přístavu.
Následné hledáni konkrétního místa na štand probíhalo v režimu "Panika". Jelikož jediný HOVRCH certifikovaný geolog vytvářel pro své kamarády pracovní štand stylem obhodit volný kámen a jako pojistku pod něj instalovat frenda. Při drobných prostestech začal mávat nějákým papírem s razítkem, že to je bezpečné a tak se nedalo protestovat...


Nakonec jsme úspěšně osadili štandy. Nicméně i Chorvatský dobrodruh a znalec místních poměrů při pohledu na tuto fotografii velice znejistěl :-) Ovšem další papír s větším razítkem zaslaný skrze ambasádu ho uklidnil :-))))

Díky HOVRCH kvalitní materiálové podpoře šla práce hladce od ruky.
Tedy až na dílčí drobné problémy, kdy se opakovala nedůvěra v kulaté razítko :-)Všecko šlo jak na drátkách.

Především díky Jarinovy, který na poslední chvíli vyřešil neřešitelný titanový problém a vybavil nás na cestu chemicky odolným nerezem. Který pravděpododně několikanásobně přežije vše v této zátoce doposud použité.Díky pečlivému vyčištění a mnoha přelezům pro ideální umístění nýtů, jsme začínali tušit že vzniká legenda.
Osazujeme železo. Štěstí začátečníků je asi to nejtrefnější, jak se výsledek dá popsat.


Díky mnoha následným přelezům určujeme klasifikaci a chrochtáme blahem nad tímto počinem.


 
Za drobnou zmínku stojí krásně upravené, nezarostlé nástupové plácky...


Ota ve Svatém Petru

Natálka tahá Ježíšův obličej

Soňa a Svatý Petr

Milda u štandu Ježíšova obličejeRekapitulace:
Krásný výhled na zátoku z nově otevřeného sektoru, který ještě skrývá další nevyužitý potenciál... Následovníci to již mají naservírované na stříbrném podnosu...

Tak třeba zase za rok?
Pápá super dovčo !
P.S. Nezačnem zamlouvat apartmány ;-) ?