Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Nejnovější komentáře
[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal cukrářka v 02 kvě : 21:14
*moc

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal cukrářka v 02 kvě : 20:47
Jasně máš výhodu,že tam po schodech vyskáču :-)) a [ více ... ]

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal Lukáš P. v 02 kvě : 19:32
Jaký díky, sousede??? Jako soukromou záchranářskou [ více ... ]

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal cukrářka v 02 kvě : 14:11
Emm asi jo.. :-))

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal Petr v 02 kvě : 13:13
jen abys vydržela sedět, až to bude lepší :-)


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
[ ]
HIS, PLECHOVKA & LEDOPÁD info
...
Online
Hostí:6
Členů:0
Na této stránce:1
Členů: 301, nejnovější: Freddiemom
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Jak jsi si máknul na brigádě?


Vyhnul jsem se brigádě, ale v brzké době to vynahradím.

Byl jsem tam, ale moc jsem tomu nedal, proto to v brzné době přijdu dodělat.

Máknul jsem jak blázen, ale ještě to není hotové, tak to v brzké době skočím dokončit.

HOLICKÁ STOVKA
Petr, Úterý 29 srpen 2017 - 19:48:50 // Komentáře:11


Účast HOVRCH týmu v časovce 4členných družstev... aneb jeden příběh, který by snad nikdo nevymyslel, až skutečnost ukázala, že je to možné.

 
To se takhle u mě stavuje Honza vyzvednout dresy a všimne si silničního kola: "Ty máš silničku?" "Jo mám, před nedávnem jsem si ji koupil", odpovídám. "Hele, koncem srpna se jezdí Holická stovka, co kdybychom dali do kupy HOVRCH tým?" "No nevím, v hovrchu moc silničářů nemáme", kontruju tenhle dost bláznivej nápad!
 
Dny běží, odjíždím do Dolomit. Po dovče prohlížím odkaz na závody, který mně Honza poslal a začíná se mně to jevit, jako zajímavý nápad.  Na silničce jsem v mládí jezdil a nějaké ty zkušenosti snad zůstaly, tak seženeme dva lidi a pojedeme. První mě napadá Lojgič, ten silničku má a Martina, která je ale ryzí bajkerka. Vkládá se do toho Honza, který motivuje nové dva členy hláškou, která se stala pověstná a která se nám během závodu stále vybavuje: "hele ona to je hlavně zábava, po taktické stránce to je jen střídání se a držení tempa podle ambicí" :-))
Lojgič souhlasí v případě, že do toho Martina půjde. Takže co? Pro Martinu musíme sehnat silniční kolo! Rozhazujeme sítě a začátkem srpna mám silničku. Dávám s Martinou jednu jízdu ve dvou, kde proběhne instruktáž jízdy v háku a dalších silničních "vychytávek". Pak odjíždím na další dovču, kdy má Martina za úkol se s kolem zžít.

Je týden před startem a my dáváme první společný trénink, který končí smíšenými pocity některých z nás… optimismus ale stále zůstává! Honza shání další silničku, která lépe sedne Martině, a tak čtyři dny před startem dáváme druhý trénink, kde se začínáme sehrávat, ladíme závodní taktiku a povely... jako že: "zpomalte", "už nemůžu", "kde je ten gumicuk", atd. V pátek před startem nám Martina oznamuje, že teda koupili vlastní silničku, když nám to tak jde ;-)


Je tady sobota... ZÁVOD... přijíždíme na místo startu, kde už se další týmy rozjíždějí na časovkářských speciálech. Naštěstí všichni nejsou tak vybavení a v MIX týmech je to po stránce výbavy srovnatelnější s námi. Desátá hodina a my se řadíme za konkurenční MIX tým ´Indigo team RK´. Jejich hláška: "HOVRCH má i svůj cyklistický tým jo??" nás před startem pěkně rozehřívá. 10:03 a my plni nervozity vyrážíme na trasu. Řadíme se za sebe a za pravidelného střídání ukrajujeme z požehnaných 100km. Po půl hodině se před námi objevuje tým ´Indigo´! A sakra, nepřepálili jsme na začátek nějak tempo?? Podvědomě zvolňujeme, ale po chvíli už zase mažeme stejnou rychlostí. První padesátka je spíše do kopce, kdy nás na závěr čeká výživný výšlap na Andrlův chlum (130výškových metrů na 2km), kde už nás vyhlíží náš podpůrný tým s plnými bidony a povzbuzením. Měníme a hurá do druhé půlky závodu. Držíme tempo, pravidelně střídáme, pijeme, jíme… prostě makáme jako ostřílení silničáři, i když už nám trochu dochází. 30km před cílem se víceméně na dobro ujímá přední pozice náš tempař Honza, jehož tempo po zpátečních rovinkách sotva uvisíme. 5km před cílem chytám křeče do lýtka, musím zvolnit, a tak do cíle finišuje zbytek týmu (pravidla umožňují dojetí 3 lidí z týmu, z toho jeden musí být žena). Po chvíli jsem tam i já… plácnutí rukou, dostavuje se euforie, my jsme to dali a přežili.


Dehydrovaní dáváme jedno pito za druhým a čekáme na vyhlášení. Podle průběhu závodu usuzujeme, že by snad 2. místo mohlo dopadnout. O co větší je naše překvapení, když nás vyhlašují na místě prvním! A teď se podržte… s náskokem 3 sekund na druhý tým!! Taktika vychytaná do posledního detailu, na co se zbytečně dřít, když nám stačí pár sekund :-))

 

Díky TÝME, byli jste super! A za rok?? Jasně!!
Petr

TÝM: Martina Vokatá, Jan Hoder, Tomáš Leugner, Petr Hacker


Malý dovětek… vzhledem k tomu, že před rokem po prodělané klíšťové encefalitidě se Lojgič znova učil chodit, Martina koupila silniční kolo den před závodem a já na silničku letos sednul po 22 letech, tak myslím, že dobrý výkon :-))holice2017_01.jpg
příprava kol a startovních číselřazení na startu a poslední pokyny od rozhodčíchna trati, Lojgič přijímá pokyny z týmové vysílačky :-)HOVRCH tým v zákrytuOtočka na Andrláku a občerstvení od podpůrného týmusjezdík z Andrláku a valíme do druhé půlkyv cíli, vysíleni, ale spokojeni ;-)Uvolnění u Svijanského nealkavyhlášení výsledků a okamžik slávy