Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Nejnovější komentáře
[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal cukrářka v 02 kvě : 21:14
*moc

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal cukrářka v 02 kvě : 20:47
Jasně máš výhodu,že tam po schodech vyskáču :-)) a [ více ... ]

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal Lukáš P. v 02 kvě : 19:32
Jaký díky, sousede??? Jako soukromou záchranářskou [ více ... ]

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal cukrářka v 02 kvě : 14:11
Emm asi jo.. :-))

[novinky] Tradiční čarodějnice v HISu
Napsal Petr v 02 kvě : 13:13
jen abys vydržela sedět, až to bude lepší :-)


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
[ ]
HIS, PLECHOVKA & LEDOPÁD info
...
Online
Hostí:6
Členů:0
Na této stránce:1
Členů: 301, nejnovější: Freddiemom
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Jak jsi si máknul na brigádě?


Vyhnul jsem se brigádě, ale v brzké době to vynahradím.

Byl jsem tam, ale moc jsem tomu nedal, proto to v brzné době přijdu dodělat.

Máknul jsem jak blázen, ale ještě to není hotové, tak to v brzké době skočím dokončit.

Rock Master Junior 2017 – Arco
Dája, Pondělí 04 září 2017 - 11:58:17 // Komentáře:10


To se tak stane, že za vámi přijde dcera, že by chtěla na závody do Arca. Přemlouvají vás i známí, že to je dobrý nápad a že pojedeme společně. Jediný, co mne mohlo zachránit před cestou, byla registrace na mezinárodní závody přes ČHS, která bohužel (teď mohu říci bohudík) dopadla taky. Jedeme tedy na Rock master junior 2017 do Arca.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

17arcoruda1.jpg

 
Závody mládeže se konají ve stejný termín jako Rock Master pro dospělé. Součástí závodu dospělých je světový pohár v lezení na obtížnost, rychlost, oblíbený závod KO boulder, Duel a další doprovodné akce konané na závodišti a v městečku Arco. Prostě mumraj jen o trošku větší než při dospěláckým Hismaratónu.
 
 
Program pro juniory byl trochu šílený, závodilo se ve formátu budoucích Olympijských her. Ve čtvrtek nás čekal boulder . V pátek a sobotu závodili dospělí a v neděli pak junioři měli obtížnost a rychlost. Nezbylo, než to pojmout trochu jako dovolenou. Zazávodit si a zároveň si užít lezení a zábavy v okolí Arca.
 
 
Natálka se domluvila s kamarády Honzou Štípkem a Anetkou Ševčíkovou, rodiče rezervovali a pronajali chatu a společně, jsme vyrazili směr Arco. Vytvořili jsme tak parádní český tým, který konkuroval i nejčetnějším výpravám z Polska, Bulharska, Japonska, Ruska, Chile, USA ……. JJ. Pro představu jen v kategorii u Natálky bylo asi 7 Bulharek (možná 8 J).
 
 


 
 
Závody v Arcu  jsou jediné mezinárodní závody, které pořádá mezinárodní horolezecká federace IFCS určené pro kategorii U10, U12 a U14. Konkurence byla obrovská a v jednotlivých kategoriích výkonnostně neuvěřitelně vyrovnaná.  Do Arca jsme jeli hlavně pro zkušenost a srovnání, jak na tom vlastně jsou ostatní závodníci v naší kategorii z jiných zemí i kontinentů. Jednotlivé cesty a bouldry byly postaveny parádně, organizace, hlavně v neděli trochu vázla, ale celkově to byly opravdu krásné závody s úžasnou atmosférou.
 
  
 
Natálka Hovrchu  ostudu neudělala J  V bouldrech skončila dělená 15-tá s výsledkem 4 bouldry z 5-ti. 11 holčiček topovalo 5 z 5-ti. Nervozita byla hodně znát.  V nedělní obtížnosti skončila dělená 7. a v rychlosti, kterou lezla poprvé v životě 15. Celkově skončila na 14-tém místě v konkurenci 28 holčiček.  Závod vyhrála Bulharka, druhá byla nám známá z dětského His maratónu Malgorzata Kurek z Polska a třetí skončila Švýcarka. 
 
 
 


 
 
Díky Honzíkovi Štípkovi neodjela česká výprava na prázdno. V kategorii U10 vybojoval celkové 2. místo.
 
 


 
 
V sobotu si děti plnily své sny. Viděly své idoly a světové sportovní lezce na živo. Podpisy se pomalu ani nevešly na tílka a trika a foťáky se plnily společnými fotkami. Adam Ondra skončil druhý na obtížnost a parádním stylem vyhrál Duel, prostě krása.
 
 

Jain Kim
 

 

Shauna Coxsey
 
 
Tom Randall
 
 
 
Ani já jsem nevyšel na prázdno. Celý páteční den jsme strávili s českou legendou Hudy Hudečkem a jeho dětmi na skalách v La Gole, kde před 30-ti lety navrtal tři cesty. Dvě jsem zkusil, jedno 7a+ dolezl s odsedy a jedno 7b+ zapytlil s komentáři Hudyho „No jo, teď jsem si vzpomněl, tam jsme skákali, to bude těžký, před 30-ti lety jsem byl v nejlepší formě a těžší obtížnost než 7b+ se prostě nelezla“. Byl a je to ďábel, tak snad mu rozdělaný projekt v Argentině dopadne, držím palce.
 
 


 
 
Díky moc Štípkovým a Ševčíkovým, že jsem se měl s Natálkou jako v ráji a Mikymu  za parádní pondělní  lezení  v Nagu. Tak snad se ještě někdy na Rock master podíváme, každopádně to byla pro Natálku super motivace a prý za dva roky…….
 
 


 
 
Ruda