Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] Dovolená
Napsal cgrim v 01 srp : 19:48
Nadhera! ;-)

[novinky] Dovolená
Napsal Luki v 30 čec : 18:36
tak mu to neříkej , ty vole !!!

[novinky] Mengusovská dolina
Napsal Petr v 30 čec : 08:35
Paráda!!

[novinky] Dovolená
Napsal Petr v 30 čec : 08:35
Krása... moc pěkné!! Víc takových článků ;-) [ více ... ]

[novinky] Dovolená
Napsal don Důšo v 29 čec : 09:53
Ty jo bezva a já myslel,že tento web je už mrtvej. [ více ... ]


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
LEDOPÁD - HIS info
provoz sportovišť

!!! Provoz sportovišť probíhá za dodržování opatření dle nařízení vlády ČR !!!
Online
Hostí:18
Členů:1, Jájes
Na této stránce:2
Členů: 1201, nejnovější: trubnikaaa
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

HOVRCH repre - soustředění v Innsbrucku
Benjo, Neděle 09 červen 2019 - 21:46:26 // Komentáře:4


imst_100x100.jpg

Toto soustředění bylo částečně financováno za podpory grantu ministerstva školství mládeže a tělovýchovy o jehož získání pro HOVRCH se zasloužili především Ruda a Soňa Paarovi! 

Je 8. Května a všichni konečně odjíždíme na soustředění s dětmi do Rakouska, které jsme naplánovali kvůli poslednímu předprázdninovému závodu pořádanému 1-2 června v Imstu . Zatímco my vyrážíme na soustředění, Jindru Pomelo Houšťka o víkendu čeká  jeho první velký závod v reprezentační skupině, konající se v rakouském Grazu. První den jdeme s dětmi do lezecké oblasti Dschungelbuch nedaleko Insbrucku. Vybraný sektor s plotnami zaručuje kvalitní šlapačku po malých a trochu ojetých chytech.  Dáváme zde cca 3 cesty.  Ze skal nás po nějaké době vyhání vítr, pár svištících kamínků a nakonec i déšť. 

9. květen. Lezecká stěna  KI - Kletterzentrum Innsbruck 
Když jsme tuto stěnu navštívili letos poprvé cestou z lyžování, trochu jsme nechápali. Největší evropský lezecký areál s vnitřní i venkovní stěnou a bouldrovkou vás opravdu dostane. Celková lezecká plocha je nějakých 5700 m2, to jsou v porovnání skoro 2 big wally. Pořádají se zde světové poháry a potkáte zde lezecké top drtiče současnosti, jako je např. Jacob Schubert, Anna Stohr, nebo i kanaďan Sean McColla. A teď tu budou přece také ještě  Náťa, Adámek a Luky!!!:-) Počasí docela vychází, takže abychom se alespoň částečně cítili jako ve skalách oblézáme s dětmi venkovní stěnu kolem dokola celý den. Pokud budete někde v okolí Insbrucku a nepůjdeto to zrovna lézt na skalách, zásadně doporučuju tenhle klenot navštívit! 

10. květen Lezecká stěna Imst. 
Profilově není tak rozmanitá, jako ta v Innsbrucku, ale čím vás ohromí je její výška a celková lezecká plocha. Každé z dětí tu má za úkol vybrat nějakou cestu. Ty si pak navzájem přelézají a simulují si tak lezecké závody. Protože se k nám ještě připojili dvě děti – Honzík Štípek a Anetka Ševčíková, obě v doprovodu svých tatínků, mají celkem 5 cest + 1 od nás rodičů. Hodnotíme pouze počet cvaknutých expresek namísto dosažených chytů. Vítězí Honzík před Lukym, Natálkou, Anetkou a Adámkem. Na závěr ještě soutěžíme o let kondora tj. nejvíc vynechaných jištění od konce cesty a skok. Všechny děti byly statečné a především Náťa si dokázala, že má v sobě skrytého válečníka a prolomila kurz „hodně“: 1,001, že neskočí. 

11. květen Opět Innsbruck. 
Tentokrát měníme venkovní stěnu, za vnitřní. Rozmanité cesty v převislých profilech, nebo technické líbůstky v kolmých. Všechny děti lezou pouze na prvním konci, jedinou vyjímkou jsou navijáky. Kdybych udělal Tomášův přepočet vstupného na cesty, vyšla by cena jedné vylezené cesty možná tak na pětník ve vietnamské měně.  Troufám si říct, že tento maraton, co tam děti předvedli,  by byl moc i pro samotnou hovrch legendu. 

12. květen Na doporučení Rudy Štípka se cestou zpět zastavujeme „dorazit se“ na bouldrové stěně v Mnichově. Nebudu psát nic o rozloze, nebo kvalitě chytů, atd…jenom, kde se to v těch dětech bere, dávat 5 dní po sobě takovéto pecky?! Je to jasný, trénujou totiž na PLECHOVCE!!!:-D   

Nakonec pro pořádek ještě raději podotknu, že připojená skupina ze severních čech, si veškeré náklady hradila sama, ale zážitky byly společné:) 

Max cesty na OS/FLASH: Náťa (11let) 1x 7b+, Luky (10let) 2x 7c, Adámek (9let) svoje první 7a! 
Celkově v průměrů každý za 3 dny na umělé stěně vylezl v součtu určitě víc než 1 kilometr. Např. Luky dal za tři dny 61cest.   

Pár fotek na závěr:

INNSBRUCK

inns_001.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

IMST

imst_001.jpg

imst_002.jpg


MNICHOV

mnichov_001.jpg


- - - - -