Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] GRAN SASSO 2022
Napsal Luki v 23 říj : 22:32
Krása!Hanka

[novinky] Neofiko HISmaratón
Napsal Dája v 22 zář : 09:09
Co je pro me Hismaraton? Mnoho let budovana znacka [ více ... ]

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Štěpuch v 06 úno : 21:00
Paráda, La Saume čirá nádhera !!!

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Tom v 23 led : 21:43
Bomba, super a navíc jste to dobře podrtili.

[novinky] ŽULA KAM SE PODÍVÁŠ
Napsal Tom v 23 led : 21:13
nádhera


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: karborund@centrum.cz
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
Podmínky pro ledolezení
Těšme se za rok ;-) -
____________________________
Online
Hostí:4
Členů:0
Na této stránce:1
Členů: 1197, nejnovější: Olda
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

KORSIKA 2003
Cesta na perlu středozemního moře
datum: Úterý 15 srpna 2006
autor: Tonda seznam autorů     KORSIKA 2003
     

      Tak jsem nedávno potkal novoměstské horolezce a ptám se jich kam mají letos namířeno? To mě ale mohlo napadnout, že už určitě mají nějaký zájezd za sebou! A taky že jo! O Itálii jste si už prý mohli přečíst, no a ten nejčerstvější „výlet“ se jmenoval KORSIKA. 

      Zase jela pěkná banda lidí (tři auta s posádkami: Jana, Petr, Zdena, Tim; Báša, Silva, Simča, Dydy; Míla, Markéta, Najáda a Jana) to teda muselo být veselo! A taky bylo, podle toho co mně vyprávěli se tam rozhodně nenudili. Hned bych jel s nimi, akorát bych asi nezvládal to jejich lezení po horách. A že si uměli vybrat super místo, to můžu potvrdit. Už jsem na Korsice byl taky, sice jen jako obyčejný lenoch jezdící v autě a ležící u moře, ale ta rozmanitost ostrova mě fakt nadchla.       Můžete zde totiž v jeden jediný den stihnout túru v nádherných horách ve výškách kolem 2,5tisíce metrů, kde se budete brodit po kolena ve sněhu a pak si sjet k moři, kde si na fantastických plážích užijete koupání v průzračném moři.      Oni samozřejmě nechodili jen tak ledajaké túry, ale ty nejnáročnější z celého ostrova. Jenomže jim to na rozdíl ode mě nedělá žádné problémy a o jejich lezení ani nemluvě, to jen s otevřenou pusou zírám!

      Takže nejen túry, ale i lezení bylo to, proč sem jeli. Snad nejvíc se jim líbilo pohoří Bavella na jihu ostrova se svou působivou scenérií a rozličnými lezeckými terény ve fantastických stěnách. To můžu potvrdit, tudy jsem taky projížděl a i z auta to vypadalo úžasně. Takové žulové monolity jsem snad jinde neviděl.

      Lezli tady jak krátké cesty, tak i dva dlouhé výstupy (jeden 280m a druhý 180m). Prý to byl zážitek…??! Má to být nejvyhledávanější lezecká oblast Korsiky, kde je obrovské množství výstupů sportovního charakteru. To znamená, že tyto cesty jsou osazeny trvalým jištěním – nýty, a tak se už nemusejí jistit různými vlastními frendy, hexentry, stopery,… nebo jak se těm jejich udělátkům říká?! I když i ta vzdálenost mezi těmi nýty je někdy dost velká, ale o tom to prý je, trochu toho adrenalinu dostat do těla….  ale tomu já nerozumím!!       Čemu rozumím to je moře a pohoda na pláži. A že zdejší pláže jsou bezva, to mně potvrdili. Jim ale nestačí plácnout se na celý den na pláž, oni pořád musejí něco dělat, takže potápění, pobíhání s foťákem, chytání krabů a dokonce i lezení na skalních útesech byl jejich relaxační program u moře.      Historky z večerů trávených u hořící svíčky snad ani tlumočit nebudu, jedině snad to, že korsické víno je opravdu moc dobré a člověk se do něj brzo vpije….       A aby jste si nemysleli, že horolezci jsou „kulturní barbaři“, tak opak je pravdou. Navštívili totiž mimo jiné dvě historická města, kdy nejkrásnější město Korsiky, z útesů zhlížející Bonifacio, si prohlédli i z paluby vyhlídkové lodi, kterou si samozřejmě zaplatili.       Chcete vědět ještě něco? Pokud ano, tak se s nimi klidně domluvte, je to bezva parta a fajn lidi.  
      


      Zdraví Vás a horolezcům do dalších výprav, které je ještě letos čekají, přeje hodně štěstí  Tonda Hroch


- - - - -