Úraz

Deštivý HOVRCH MTBajk 2013
Petr, Pátek 20 září 2013 - 18:26:50 // Komentáře:7

V sobotu 14. září proběhl 2. ročník terénního závodu HOVRCH MTBajk.

V sobotu ráno všichni bikeři v blízkém i dalekém okolí hleděli k obloze a přemítali, jak dopadne letošní HOVRCH MTBajk. Vytrvalý déšť vypadal neúprosně, a tak i pořadatelé propadali skepsi a pokusili se vylepšit podmínky pro jízdu posunutím startu na 12. hodinu. Převládající myšlenky, že by se 2. ročník závodu kvůli dešti neuskutečnil, rozehnali odvážní bikeři, kteří se před dvanáctou hodinou začali sjíždět v HISu, připraveni poprat se deštěm a značně ztíženou tratí závodu. Na tomto místě je vhodné ocenit všechny, kteří se do závodění pustili. Zvláště musíme vyzdvihnout účast jediné zástupkyně něžného pohlaví (Martiny Vokaté) a jednoho „juniorského“ závodníka (Jiříka Balcara).
Krátce po dvanácté hodině vyrazila kompaktní skupina cyklistů vstříc podmáčeným loukám, mokrým klouzavým kořenům, hlubokým brodům a dalším nástrahám tratě a počasí. V letošním ročníku nebylo sice z pochopitelných důvodů startovní pole příliš početné, ale kvalita závodníků byla vysoká.
Většinu startovního pole tvořili členové HOVRCHu, ale favorité byli specialisté - členové cyklistických oddílů Sokol N.M.n.M a Vella Cycling.
To se také ukázalo v cíli, kam jako první dorazil zablácený, ale usměvavý Ondra Pína (Krakonoš), následován obhájcem vítězství Alešem Balcarem. Nejkrásnější souboj v dosavadní historii závodu byl sveden o třetí místo a shodou okolností byl také soubojem o první místo mezi horolezci. Tento spurt na cílové louce pro sebe nakonec rozhodl téměř domácí „Mistr“ Tomáš Novák před Vojtou Mikulášem z HK Lanškroun, který zaostal o necelou vteřinu. Třetí místo na stupních vítězů horolezců pro sebe získal zástupce HOVRCH Ondra Petr (Kuki).
Za borci, kteří vybojovali umístění na stupních vítězů, dojížděli další více či méně nadšení účastníci závodu a u všech se po převlečení do suchého a teplého oblečení dostavil příjemný pocit z překonání nelehké trati letošního HOVRCH MTBajku.

Výsledky
(v závorce umístění mezi horolezci)

1.                  Ondra Pína „Krakonoš“ (Vella cycling)                1:58:12
2.                  Aleš Balcar (TJ Soklol Nové Město nad Metují)     2:03:42
3. (1.)            Tomáš Novák „Goťák“ (Vella cycling, HOVRCH)    2:18:07 FF1
4. (2.)            Vojta Mikuláš (HK Lanškroun)                           2:18:07 FF2
5.                  Eda Krug                                                      2:19:52
6. (3.)            Ondra Petr „Kuki“ (HOVRCH)                            2:22:37
7.                  Láďa Burián (TJ Sokol Nové Město nad Metují)    2:23:40
8. (4.)            Ondra Mikuláš (HK Lanškroun)                          2:48:49
9. (1. žena)    Martina Vokatá (HOVRCH)                                2:53:18
10. (5.)          Milda Vokatý (HOVRCH)                                   2:53:19
11. (6.)          Ruda Paar (HOVRCH)                                      3:09:54
12. (7.)          David Adamský(HOVRCH)                                 DNF

Krátkou trať úspěšně absolvoval Jiřík Balcar s doprovodem v čase 1:36:52 a tím získal ocenění nejmladšího účastníka a zároveň velké uznání.

Na závěr musíme poděkovat všem sponzorům, kteří výrazně přispěli k úspěšnému uskutečnění letošního ročníku.