Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] GRAN SASSO 2022
Napsal Luki v 23 říj : 22:32
Krása!Hanka

[novinky] Neofiko HISmaratón
Napsal Dája v 22 zář : 09:09
Co je pro me Hismaraton? Mnoho let budovana znacka [ více ... ]

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Štěpuch v 06 úno : 21:00
Paráda, La Saume čirá nádhera !!!

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Tom v 23 led : 21:43
Bomba, super a navíc jste to dobře podrtili.

[novinky] ŽULA KAM SE PODÍVÁŠ
Napsal Tom v 23 led : 21:13
nádhera


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: karborund@centrum.cz
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
Podmínky pro ledolezení
Těšme se za rok ;-) -
____________________________
Online
Hostí:4
Členů:0
Na této stránce:1
Členů: 1197, nejnovější: Olda
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

ZIMNÍ RÁJ v novoměstském kině
Petr, Úterý 15 října 2013 - 06:54:12 // Komentáře:1


Sněhová dobrodružství, ledová království, extrémní výkony, expediční cesty. O tom všem a mnohém dalším je Tierra SNOW FILM FEST. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2. listopadu 2013 prožijí návštěvníci novoměstského Kina 70 skutečně nevšední odpoledne a večer. Do města dorazí filmový festival Tierra SNOW FILM FEST, který přináší nejatraktivnější filmy oceněné na vrcholných světových festivalech, jakými jsou Banff Mountain Film Festival, The Norwegian Documentary Film Festival, Vacouver International Mountain Film Festival, Sheffield Adventure Film Festival a některé další.

Na programu festivalu budou dva nesoutěžní filmové bloky: 

První filmový blok začíná v 15 hodin a obsahuje tři snímky. Australský film o polární expedici dvou dobrodruhů CROSSING THE ICE / NAPŘÍČ LEDY. Druhý film o lezení v úchvatném prostředí aljašských ledovců pochází z USA a jmenuje se BLUE OBSESSION / MODRÁ POSEDLOST. Norský snímek NORDFOR SOLA / NA SEVER OD SLUNCE o zimním surfování za polárním kruhem pak první filmový blok zakončí.

Tierra SNOW FILM FEST má svého významného hosta. Mezi prvním a druhým filmovým blokem /17.30-19.00/ je čas vyčleněn pro špičkového českého horolezce Marka „Máru“ HOLEČKA. Ten přijede do Nového Města nad Metují vyprávět a také promítat videa a fotografie o své letošní pouti za dobrodružstvím a novými výzvami. Jeho projekt NEVER STOP EXPLORING / nekončící hledání bude tématem, které jistě nepostrádá vůbec nic. Kdo neslyšel o prvovýstupu na panenskou horu TALUNG (7.349m) ve východním Himálaji – bude mít jedinečnou příležitost.

Po Markově vystoupení bude od 19.00 hodin na programu druhý filmový blok, který zahájí český film SNOW WAY, mapující sportovní kariéru nejúspěšnějšího českého snowboardisty – Martina Černíka. Slovenský snímek NEVIDITELNÁ HORA je o výstupu nevidomého Juraje Prágera na nejvyšší horu Evropy ELBRUS (5642), který zvládl díky „očím“ Zoltána Pála. UNICORN SASHIMI / SAŠIMI Z JEDNOROŽCE – film USA, je krátký a bez mluveného slova. Diváky čeká úžasný vizuální vjem, doprovázený rytmy japonských bubnů Taiko. Finále festivalu obstará kanadský snímek TEMPING FEAR / LÁKAVÝ STRACH, který si odvezl z Adventure Film Festivalu 2012 cenu za „Nejlepší akční film“ a také získal Cold Smoke Award 2013. Film nahlíží do mysli jednoho z nejlepších extrémních lyžařů – Andrease Franssona.

Jak už to na podobných festivalech bývá i v Novém Městě nad Metují bude příležitost se sejít s přáteli, posedět, poklábosit o chystaných zimních projektech a na závěr doufat, že se právě na vás usměje štěstí a vyhrajete hezkou cenu v divácké tombole.

Nezapomeňte! 
2. listopadu, Kino 70, Nové Město nad Metují 
TIERRA SNOW FILM FEST a host MÁRA HOLEČEK


Informace na:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
- - - - -