Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] GRAN SASSO 2022
Napsal Luki v 23 říj : 22:32
Krása!Hanka

[novinky] Neofiko HISmaratón
Napsal Dája v 22 zář : 09:09
Co je pro me Hismaraton? Mnoho let budovana znacka [ více ... ]

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Štěpuch v 06 úno : 21:00
Paráda, La Saume čirá nádhera !!!

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Tom v 23 led : 21:43
Bomba, super a navíc jste to dobře podrtili.

[novinky] ŽULA KAM SE PODÍVÁŠ
Napsal Tom v 23 led : 21:13
nádhera


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: karborund@centrum.cz
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
Podmínky pro ledolezení
Těšme se za rok ;-) -
____________________________
Online
Hostí:11
Členů:0
Na této stránce:2
Členů: 1197, nejnovější: Olda
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

7.dětský HIS-maratón REPORT
Petr, Čtvrtek 09 června 2016 - 23:46:20 // Komentáře:0


V lezecké oblasti HIS v Novém Městě nad Metují proběhl v sobotu 4. června další ročník dětských outdoorových lezeckých závodů s mezinárodní účastí. V HISu jsme mohli přivítat skoro 80 účastníků v obou závodních partách s početným doprovodem!!Letos se stal zázrak… tradiční páteční slejvák se nekonal (vypršelo se ve čtvrtek) a i v sobotu jsme si užívali parádní letní den! Děkujeme Vy tam nahoře ;-)
Páteční přípravy proto proběhly jak měly a v sobotu ráno se jen dolaďovalo a připravovalo na příchod těch nejdůležitějších… závodníků!
První nedočkavci přijeli opravdu brzo a další na sebe nenechali dlouho čekat. Louka pod skalami se začala plnit závodníky z Trutnova, Hradce Králové, Hronova, Broumova, Police, Liberce, Wrocławi, Náchoda a dokonce až z Ústí nad Labem. Samozřejmě, že nechyběla ani početná partička domácích borců. Děkujeme všem, že jste nás v tom opět nenechali!!
 
Děkujeme také našim tradičním partnerům, díky nimž jsme mohli zachovat atraktivitu závodu na už standardně vysoké úrovni a pro závodníky zajistit dobré zázemí a hodnotné ceny. Děkujeme moc a doufáme ve spolupráci i při dalším ročníku těchto netradičních dětských závodů na přírodních skalách.
 


    Finančně akci podpořil Český horolezecký svaz a HOVRCH  
 

Loňská změna formátu závodu se osvědčila, proto byla zachována i letos. Přidali jsme akorát další, osmou cestu… ať se tomu nadarmo neříká maratón že? :-) Závodníci tak před sebou měli 8 cest s lanem a 2 bouldery. Každá cesta a boulder byly rozděleny na zóny, jejichž dosažení bylo ohodnoceno určitým počtem bodů. Součet bodů rozhodl o celkovém pořadí.


2016_detsky_hismaraton_051.jpg
zahájení závodů

Závod byl zahájen s „akademickou prodlevou“ úderem 10:05 hodin a před závodníky byly cesty v klasifikacích: 4+, 5-, 5, 6, 6+, 6+, 7-, 7+, dva bouldery (lehčí a těžší) a pro případ „rozstřelu“ cesta 7+/8-. Výběr cest podléhal podmínce, aby si zalezl každý závodník, takže těm namakaným se výběr cest mohl zdát lehký, ale myslím, že se i oni pěkně zapotili v těch těžších liniích. Zejména cesta "Opukománie" 7+ prověřila i ty nejlepší, její "skalp" si odnesli pouze tři lezci. V boulderech pár kroků udělal každý a pro lepší lezce byl jejich TOP zajímavým oříškem.  

Věřím, že výběr cest se povedl a že většina borců se rozřadila během základních cest a boulderů. Proběhly pouze dva rozstřely v kategorii U10 a U14. Výběr finálové cesty cítíme jako malé škobrtnutí nás pořadatelů, ale hold jsme věřili, že se dostanete dál, na druhou stranu byla vidět ta vyrovnanost :o) U holek rozhodlo pouhé natažení ruky do dalšího chytu a u kluků nedošlo k selekci vůbec… jsme poučený a na příští rok už máme vymyšleno něco úplně jinčího :-) Atmosféra u finále však vygradovala parádně, to se musí uznat!

Ihned po dolezení finálové cesty proběhlo vyhlášení a předání cen od partnerů závodů, které se jako vždy dostaly na všechny soutěžící. Prvních pět borců z každé kategorie si navíc mohlo vybrat z hodnotných cen připravených volně před stupni vítězů.
 
 
CELKOVÉ VÝSLEDKY a STUPNĚ VÍTĚZŮ
 
 
Během dopoledne probíhaly také nelezecké soutěže pro malé, třeba budoucí lezce, ve věku od 2 do 6 let, kdy plnili různé úkoly v areálu HISu. Za splnění úkolů si vysloužili odměny v podobě různých drobností a sladkostí.

 

Sobotní den se stal jakýmsi velkým dětským dnem, kdy nejen lezením děti žily. Na louce stále někdo pobíhal, nebo hrál fočus, houpačky i lanovka byly stále v obležení a co teprve „giga“ houpačka, pro tento den ukotvená v korunách stromů, byla velkou atrakcí. Tvořící se fronty mluvily za vše. Dva sudy limči se vypily do dna ještě před vyhlášením. Oblíbený rošt byl obložen různými pochutinami. Byla káva i pivko pro doprovod. Celý den se nesl v příjemné a uvolněné atmosféře jak u skal, tak v podskalí. A když přijdou takovéto ohlasy od účastníků, nezbývá než si říct, že jsme se snad dali, trochu netradiční, ale tou správnou cestou:

"Rád bych poděkoval organizátorům za skvělé závody. Honzík konstatoval, že tyhle závody si užil ze všech, na kterých byl, nejvíc!!! Super organizace, příjemné prostředí a úžasný lidi. To mluví za vše. Mooc děkujeme! Ruda Ústí nad Labem."

"Moc děkuji, nejlepší závody jaké jsme kdy měli, perfektní organizace, skvělá atmosféra, krásné místo, pozdrav z Wroclawia :) "

"Úroveň závodů i napětí při závodech každým rokem stoupá do výšek – moc děkujeme Petrovi a Tomášovi za pohodový den a těšíme se za rok pro nás po šesté, ale jako závodnice už naposledy."


Závod by však nebyl bez všech jističů na stanovištích, administrátorek v kanceláři a dalších pomocníků… letos to bylo 18 lidí, co se starali pouze o lezeckou část, a několik dalších o nelezce. Díky moc přátelé!!


Tak zase za rok kamarádi, závodníci a rodičové !!
 
Krásné lezecké léto a prázdniny všem malým a mladým lezcům
přeje za HOVRCH
Petr HackerStěna Kateřina a nahoře Kout s cestami "C" 6 a "H" 5-Boj v boulderu "J" , Míša Rotterová U14Lukáš Uherec U10 v nástupové plotně cesty "E" 6+Terka Martinková U12 v cestě "I" (Turecká šavle) 6+cestu "E" 6+ leze Míša Rotterová U14Lukáš Uherec U10 v boulderu "A"linie cesty "B" (Sokolík) 7-Mangosia Kurek U10 v plotně cesty "E" 6+cestu "C" 6 leze Adam Lorenc U10Boulder "J" a Markéta Hatašová U14Adam Lorenc U10 v závěrečném převisu cesty "E" 6+Natálka Paarová U10 v cestě "G" (Opukománie) 7+Opukománie 7+ leze Jan Štípek U10Finále U10 - Natálka PaarováDivácký kotel při finále - Mangosia Kurek U10vyhlídkové letyČekání na giga houpajdu... startovací rampa, nižší a vyšší pro odvážnější ;-)Posezení a opékáníJindra se mračí, jako by došla limča...kancelář závodu a limča bar


Petr
- - - - -