Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] Český pohár v boulderingu - Teplice nad Metují 28.8.2020
Napsal Dája v 07 zář : 09:36
Z toho banneru HOVRCH mě málem ukápla slza dojetím [ více ... ]

[novinky] HOVRCH repre - soustředění 6-15.8 2020
Napsal Jarda v 06 zář : 19:46
Dobře válíte !!!

[novinky] Dovolená
Napsal Tom v 04 srp : 23:02
moc pěkný, dík

[novinky] Dovolená
Napsal Luki v 02 srp : 13:11
Mooc pěkné. Hanka

[novinky] Dovolená
Napsal cgrim v 01 srp : 19:48
Nadhera! ;-)


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
LEDOPÁD - HIS info
provoz sportovišť

!!! Provoz sportovišť probíhá za dodržování opatření dle nařízení vlády ČR !!!
Online
Hostí:14
Členů:0
Na této stránce:1
Členů: 1201, nejnovější: trubnikaaa
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

David (Dája)
Petr, Pátek 23 březen 2007 - 15:46:20 // Komentáře:7

thumb_david00.jpg Po delší odmlce se vracíme k oblíbené rubrice stránek HOVRCH, rozhovorům se členy oddílu. Tentokrát jsme si vyměnili úlohy a před jeho cestou do Španělska jsme vyzpovídali autora doposud publikovaných rozhovorů - Davida.
David je členem oddílu od roku 2001, svým talentem a soustavným tréninkem se propracoval na jedno z předních míst mezi současnými lezci oddílu. Svůj svalový fond pro letní sezonu si vozí ze zimních (tříměsíčních!) zájezdů do Španělska. Jeho nadšení a zápal pro lezení jsou motivací pro všechny začínající lezce – o tom by mohl vyprávět Lukáš!!
Svými osobitými vtípky a „dětskou“ upřímností dokáže dovést k nepříčetnosti i zaryté pohodáře – o tom by mohl vyprávět kde kdo z nás!!

Začnu již ohranou, ale osvědčenou otázkou: jak ses dostal k lezení a proč zrovna HOVRCH?
Tak nějak jsem do toho skočil rovnýma nohama a zrovna do náruče ženský, která lezla. No a tak jsem s ní začal lézt taky!
HOVRCH je prostě super, bezvadný lidi, dobrá, přátelská atmosféra, se spoustou ostřílených bafuňářů, kteří mají zážitků a rad na rozdávání:-)
Hej… po kom jdeš??

david01.jpg

Svou postavou jseš spíš střízlík, i když propracovaný, to musím uznat! Léta dřiny někde musejí bejt znát… počkej nepředbíhej! Už taky nejsi nejmladší, takže jak to děláš, že si pořád zachováváš tu svou figuru?
Základem je pravidelně chodit… no víš kam ne? Vždycky, když jedu na zájezd, si doma na toaleťák napíšu datumy a podle toho pak každé ráno odtrhávám. A běda jestli vynechám!!

david02.jpg


To ale určitě není všechno? Přece taky záleží co a kolik sníš a vypiješ?
No jasně, na tom taky záleží! I na složení jídelníčku si dávám pozor, takže hodně vitamínů, žádné tuky,... Když jsme na zájezdech a cítím něčeho nedostatek, to jsem pak nepříčetnej a sháním kde se dá!

david03.jpg


To bych asi neměl říkat, ale mám i jednu slabost, jak někde vidím „mek-bůčka“ (McDonalds), je se mnou zle! Proto se na zájezdech držím dál od civilizace.

A když už jsme u toho jídla, zakončil bych to nějakým pikantním pokrmem, který bys doporučil čtenářům, co ty na to?
Už jsem se bál, že se nebudu moct podělit o jeden jednoduchý, ale výborný cestovní pokrm. Stačí k tomu ešus vypasených šneků, které najdete skoro všude, ty povaříme, vyndáme z ulit a pak osmažíme na cibulce. Můžete přidat i jiné koření podle chuti, ale hlavně hodně cibule!!!! Ve Francii můžete být v klidu, ale jinde bacha na ochranáře.

david04.jpg


Od doby, kdy jsme tě prvně viděli, si zachováváš stále stejnou vizuální „imič“. Co tě k tomu přivedlo?
To je jasný, to přeci každý pozná podle mého účesového vzoru „popelník“, stejný vzor má přeci jedna postavička z populárního seriálu!

Ještě jsme se nezmínili o tvém dětství. Prý jsi byl veden k hudbě, a že jste měli i nějakou rodinnou kapelu?
:-( No jo, rodinnou kapelu jsme měli a na mě zbyly housle. Bohužel jen druhý! Ale ve škole mně říkali, že skončím u basy… nebo v base…??

david05.jpg


Co to tenkrát bylo v tý Jihoafrický republice… no víš… s tou místní? Myslíš s tou černoškou? Byla docela pěkná ne? Když já nevím jestli můžu… Ale jo, vždyť už to je dlouho, jste se s Martinou ještě neznali!
No úplně jsem tenkrát ztratil hlavu, poznali jsme se asi v půlce zájezdu a od té doby se mnou nic nebylo. Pořád jsem na ni musel myslet. Ani to lezení mě pak nesrovnalo. Málem jste měli o jednoho člena míň, né že bych si chtěl kvůli ní něco udělat, ale málem jsem tam zůstal. Nakonec se ukázalo, že je z kmene Zulů žijícího někde v horách, kam si mě chtěla odvléct, a že tam nevede žádná silnice, musí se jít hroznejch kiláků pěšky! A ty dobře víš, co to pro mě znamená! Toho se bojím jak čert kříže!

david06.jpg


Nechci se chovat jako nějaký bulvární plátek, ale pak ti ještě poslala nějakou fotku… asi po třech letech?
!!!! :-( To už bych vůbec nevytahoval…

david07.jpg


Dobře přejdeme na jiné téma, i když se trochu dotkne i minulé odpovědi. Tvá nechuť k chození je známá. Nejradši jseš, když se dá autem zajet až pod skálu a o nějakých horských výstupech ani nemluvě. Sice na tebe má Martina dobrý vliv, ale asi to ještě chvíli potrvá…
Náhodou jsem s Martinou došel z Nováče až do Pekla, jen tak na procházku… a na zájezdu mě dokonce dostala i na zasněžený kopec…brrr!! Ale musel jsem pak uznat, že to bylo pěkný. I mapu jsem dostal do ruky, takže jsem byl pánem situace! Že by mě dostala tím??

david08.jpg


Taky jsme si všimli, že na svých zájezdech nikdy nespíš venku, ale vždycky v autě? A co se nedá přehlídnout, že tam odjakživa nocuješ s nějakou babou…?? To jsi takovej samec, že potřebuješ každej večer soukromí?
:-)))) …to je z čistě praktických důvodů. Já trpím takovou fobií, hrozně se bojím různý havěti a mám strach, aby mně nevlezl do ucha škvor a nezcvak bubínek!!! To víš, v exotických zemích se to různou havětí jen hemží. Někdy jsem rád, že se na noc do auta vůbec dostanu.

david09.jpg


Ještě jsme neprobrali lezení a tvůj život v těch našich skalách. Dobře vím, že rád lezeš na písku a že jsi začínal v dost šílené oblasti! Spíš se teda divím, že tě to „pískoviště“ neodradilo?
To ani náhodou, Dubky to je moje nejhezčí oblast a každý rok se tam rád vracím. Trochu to tam sype, to je pravda, ale má to spoustu výhod. Když ti dojde, vyšťouráš si větší chyt a je vystaráno. A pod skalama máš taky co dělat. Lidi se tam sice ještě nenaučili jezdit, ale oblast má velkou budoucnost! Je to jako na umělce. Pokaždý, když tam přijedeš, tak si můžeš bejt jistej, že i když polezeš ve stejný stěně, tak cesty budou zaručeně jiný.

david10.jpg


Začínající lezce určitě budou zajímat tvoje tréninkové metody, kterými ses dostal na tak dobrou úroveň?
No víš o tom nerad mluvím, protože jsem tyhle speciální metody vychytával hodně dlouho a určitě nebudou pro každého ideální. Základem je určitě lézt a lézt a hlavně mnoho let, pak samozřejmě taková klasika, posilování prstů, rukou,… A ty moje metody? …třeba spáry trénuju v gumovkách, to pak v nohách nemáš cit, a tak ti nezbejvá, než makat rukama, abys neslítnul. Tím zdokonaluješ techniku a sílu rukou. Pak dělám shyby z visu za nohy, to je dobrý na břicho a posilování do převisů, který mám tak rád. No a pro ztížení používám potápěčský brejle a šnorchl. Někdy si jako závaží brejle plním vodou. A základem je taky umět padat, to je jasný!! To nejradši cvičím v HISu, do kruhu na „Psím víně“.

david11.jpg


A co třeba tví spolulezci. S kým nejčastěji lezeš, kdo tě jistí?
No, jasně že lezu s Martinou. S jištěním jak kdy, když lezeme sami dva, tak to je v pohodě… ale jak je pod skálou ještě někdo, tak se zakecá a furt čekám až mě povolí! To pak na ní musím pořád volat…
Jo, to jsem slyšel, tvoje: „Martinóóó dávej pozóóór !!! nevybavuj se s nimááá!!“ je dobře známá věta:-)
Koukám, že ti nic neunikne!?

david12.jpg


A to není všechno co vím, třeba tvoje nepochopitelné brzké vstávání, a to jak se při tom bavíš na účet jiných?
No jo, když já fakt nemůžu spát dlouho… a co tam pak mám dělat sám?? To narážíš na tu Korsiku? Tam jsem po nich házel seschlý koňský lejna, tím přece nikomu neublížím… no co:-)) …a v Ádru to bylo neškodný, to jsem je v šest ráno ze savienu vyčmoudil kouřem z čerstvého klestí.

A co tenkrát v Ostrově? Večer v hospodě. To jsi měl docela kliku, že jsi vyvázl bez poskvrny co?
Čoveče ani nemluv, když jsem si na to ráno vzpomněl… ale po pěti pivech se zdá každá holka krásná :-)
Ale udělal jsi dojem, hlavně tvým originálním tancem: „sounož vyskakujíc do výšky za ustavičného vrtění hlavou ze strany na stranu“. Máš ve své choreografii ještě i jiné, takhle odvážné figury?:-)))))
:-( ! :-( ! :-( ! :-( ! :-(:-( ! :-( ! :-( !

Díky za čas a za super večeři, fakt chutnaj jako ledvinky na cibulce.
Není zač a jsem rád, že nechceš vědět něco víc o lezeckých začátcích s mojí první spolulezkyní... no však víš…

ptali se: Petr, Najáda, Dydy
odborná podpora Š+K

Veškeré dodatečné dotazy na Davida mu nebudou tlumočeny, proto se ptejte v komentářích, ať z toho taky něco máme:-)

- - - - -