Turista ze sousedního státu

Úraz

HOVRCH MTBajk 2014
Petr, Středa 01 října 2014 - 22:28:21 // Komentáře:3

V sobotu 13. září proběhl 3. ročník terénního závodu HOVRCH MTBajk určeného především pro bikery horolezce.

Report pro nás připravily dvě hovršačky juniorky, účastnice kratší trasy:

Jely se trasy krátká 24,7km a dlouhá 42,1km. Krátkou trasu jsme jely jenom dvě plus doprovod… Áňa a Máňa (Nikča) a doprovod nám statečně dělala Káťa. Dlouhou trasu jelo 15 závodníků, nejmladším závodníkem byl Jirka Balcar 10let a nejstarším závodníkem byl Jiří Slabý 58let.
Start byl v 10:00hodin v HISu, a nás hnedka po prvním kopečku začaly bolet nohy :D a představa, že máme celý závod před sebou nás zabíjela :D. Šlapaly jsme a šlapaly, až jsme se dostaly k prvním potůčkům a tím jsme se prošlapaly skoro na čelo závodu, tak jsme si naší slávu užívaly skoro dvě minuty a v tom nás začali předjíždět závodníci z dlouhé tratě. Z mírného kopečku, který stoupal stále nahoru a ještě víš, nás velmi rozbolely nohy. A Anička se zeptala: „Čeká nás taky nějaký kopec dolů, a né jen nahoru?“ :D. Káťa místo odpovědi popsala celou trať. A Anička celá smutná se ptá: „Mohla bych dostat odpověď na svou otázku??“ Poté jsme „skoro“ bez keců šlapaly, a náhle jsme byly u potůčku na „babském trailu“. Anička překonala veškerý svůj strach a tuto část, přesněji tento potůček, poprvé vítězoslavně zdolala :D
Dorazily jsme do Pekla a před námi se náhle zjevila dlouhá „Pekelčice“. Hned po prvním úseku nás opustily síly, a tímto se s námi rozloučila Káťa, která si tuto trasu chtěla vyšlápnout. Domluvily jsme se, že nás počká nahoře u cesty. Když jsme strkaly kola do tohoto šíleného kopce uviděly jsme maliny. Tyto maliny nebyly jen tak obyčejné, byly kouzelné, dodaly nám spousty síly, takže díky nim se nám potom z kopce jelo úplně samo :D. Cesta z kopce byla nejvíce nebezpečná pro Máňu, jelikož je zvyklá brzdit. Káťa ale chtěla nahnat čas, a tak nám radila: „Nebrzděte, nebrzděte, dejte si nejtěžší převod a šlapejte!!“
Poté jsme přijely ke 100 schodům, kde pro nás začal závod již i mezi sebou. Obě jsem šláply do pedálů a už to jelo. Nakonec do cíle dorazila první Máňa, ale bylo to těsně, přesněji Aničku od výhry dělila pouhá vteřina.
Byl to nádherný závod :)

Trať dlouhou, jak jsme již psaly, jelo o trochu víc než nás. Nejtěžší část podle nás byl skopec Dubovice. Byla teď ve velmi špatném stavu, ale i takový Petr, který před závodem tvrdil, že ho nedá, tak ho bravůrně sjel.

Nakonec bylo vyhlášení, a poté jsme všichni společně opekli klobásky a postupně se vraceli do svých domovů :D.

Áňa a Máňa

PS: z kuloárů se proslýchá, že vzhledem k účasti, resp. neúčasti horolezecké populace v závodě, pro kterou je především pořádán, to mohl být jeho poslední ročník!!!! Bylo by škoda přijít o tuto parádní tečku za letní sezónou. Co vy na to horolezci? Překonat svoji pohodlnost a zúčastnit se…