Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] Dovolená
Napsal cgrim v 01 srp : 19:48
Nadhera! ;-)

[novinky] Dovolená
Napsal Luki v 30 čec : 18:36
tak mu to neříkej , ty vole !!!

[novinky] Mengusovská dolina
Napsal Petr v 30 čec : 08:35
Paráda!!

[novinky] Dovolená
Napsal Petr v 30 čec : 08:35
Krása... moc pěkné!! Víc takových článků ;-) [ více ... ]

[novinky] Dovolená
Napsal don Důšo v 29 čec : 09:53
Ty jo bezva a já myslel,že tento web je už mrtvej. [ více ... ]


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
LEDOPÁD - HIS info
provoz sportovišť

!!! Provoz sportovišť probíhá za dodržování opatření dle nařízení vlády ČR !!!
Online
Hostí:19
Členů:0
Na této stránce:4
Členů: 1201, nejnovější: trubnikaaa
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

9. dětský HIS-maratón REPORT
Petr, Pondělí 18 červen 2018 - 17:53:18 // Komentáře:4


V lezecké oblasti HIS v Novém Městě nad Metují proběhl v sobotu 9. června další ročník dětských outdoorových lezeckých závodů s mezinárodní účastí. V HISu jsme mohli přivítat na 50 účastníků s početným doprovodem!!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Krásný letní den s teplotami šplhajícími skoro až ke třicítce přivítal účastníky letošních závodů. Přívalové deště s bouřkami se naštěstí HISu vyhnuly a spadly všude kolem, ten nejbližší na druhé straně Nového Města. Početné startovní pole, které se k nám sjelo doslova z celé republiky a z Polska, se tak mohlo plně věnovat závodění a dalším atrakcím připraveným v areálu HISu. Děkujeme všem, že jste nás v tom opět nenechali!!
 
Děkujeme také našim tradičním partnerům, kteří nám zůstali věrní a díky nimž jsme mohli zachovat atraktivitu závodu na už standardně vysoké úrovni a pro závodníky zajistit dobré zázemí a hodnotné ceny. Děkujeme moc a doufáme ve spolupráci i při dalším ročníku těchto netradičních dětských závodů na přírodních skalách.

his-maraton2018_013.jpg
 


Formát závodu jsme letos malinko poupravili a přidali jednu cestu na rychlost. Závodníci tak před sebou měli 7 cest na obtížnost, 1 cestu na rychlost a 2 bouldery. Každá cesta a boulder byly rozděleny na zóny, jejichž dosažení bylo ohodnoceno určitým počtem bodů. Součet bodů rozhodl o celkovém pořadí. Pokud nerozhodl součet, pak se přihlíželo k počtu TOPů, nejtěžší vylezené cestě, počtu pokusů v boulderu a k času cesty na rychlost.


Před závodníky byly cesty v klasifikacích: 4-, 5-,6-, 6, 6+, 7-, 7+,  dva bouldery (lehčí a těžší) a rychlost v klasifikaci 5-. Výběr cest podléhal podmínce, aby si zalezl každý závodník, takže těm namakaným se výběr cest mohl zdát lehký, ale myslím, že se i oni pěkně zapotili v těch těžších liniích. Zejména traverzový boulder a „Opukománie“ za 7+ prověřily i ty nejlepší, jejich "skalp" si odneslo jen pár borců.
Vyrovnaných těžkých cest vhodných pro tyto závody v HISu moc není, a tak si pomáháme různými vyznačenými variantami. Letos jsme využili otevření nového sektoru v „Novém světě“ (u kamenné mohyly), kde jsme připravili jednu zbrusu novou linii.
Překvapením byl klavírní koncert, ktarý si závodníci během lezení mohly vyslechnout.
Ihned po dolezení posledního závodníka proběhlo vyhlášení a předání cen od partnerů závodů, které se jako vždy dostaly na všechny soutěžící. Prvních pět borců z každé kategorie si navíc mohlo vybrat z hodnotných cen připravených volně před stupni vítězů.
 
CELKOVÉ VÝSLEDKY a STUPNĚ VÍTĚZŮ
 
Kdo měl odlezeno, mohl se věnovat dalším radovánkám. Nad řekou byly nataženy dvě lajny, jedna s jistícím lanem a druhá nižší bez… na tu si ale moc borců netrouflo :-) Pro tento den byla opět připravena velká lanová houpačka ukotvená v korunách stromů a se startem z kamenných teras ve svahu pod stěnami. I další stabilní atrakce byly v obležení, lanovka, houpačky, domeček, aj.  Dobrovolné koupání v řece také proběhlo. Dva sudy limči se sice jako loni nevypily, ale přispěly ke koloritu závodu. Oblíbený rošt byl obložen různými pochutinami. Byla káva i nealko pivko pro doprovod. Celý den se nesl v příjemné a uvolněné atmosféře jak u skal, tak v podskalí. A pozitivní ohlasy od účastníků nám potvrzovaly, že tyto netradiční závody na přírodních skalách si našly stálé místo v diářích účastníků. 

Závod by však nebyl bez všech jističů na stanovištích, administrátorek v kanceláři a dalších pomocníků… bylo to celkem 15 lidí. Díky moc přátelé!!

 

Tak za rok kamarádi, závodníci a rodičové !! Sejdeme se na jubilejním 10. ročníku a možná bude i překvapení.

Krásné lezecké léto a prázdniny všem malým a mladým lezcům
přeje za HOVRCH
Petr Hacker


***


Pro vás, kteří akci nezažili na vlastní kůži, alespoň pár fotografií, které se snaží tu parádní atmosféru přiblížit:

 
Pokyny před závodem...


dvě závodní cesty nad ohništěm a mezi nimi skalní altán s piánem
Novosvětské náměstí


pod cestou na rychlost


velká houpajda a kdo se dohoupne až k té větvi


lajny přes Metuji

Petr
foto Frďas, Petr

..
- - - - -