Turista ze sousedního státu

Úraz

HOVRCH MTBajk 2012
Petr, Sobota 22 září 2012 - 12:01:45 // Komentáře:6

V sobotu 15. září po loňském nultém ročníku proběhl 1. ročník terénního závodu HOVRCH MTBajk.

Po zkušenostech z minulého roku byl závod veden po dvou trasách. Jako hlavní je označena „Dlouhá“ o délce 42 km, která byla vedena náročným terénem v okolí Nového Města a Pekelským údolím a oproti nultému ročníku v ní přibyly další zajímavé úseky. Letos byla nově zařazena také trasa „Krátká“ o délce 21 km, určená pro začínající bikery a také ženy a juniory.
Na startu se nakonec objevilo 27 cyklistů a cyklistek (17 na dlouhou a 10 na krátkou), kteří těsně po desáté hodině vyrazili na mírně zamoklé tratě. V hlavním závodě se hned po startu vytvořilo vedoucí trio hlavních favoritů, kde nechyběl zástupce HOVRCHu („Mistr“). Ovšem loňský vítěz (Aleš Balcar), vědom si síly svých soupeřů, trochu nečekaně nastoupil hned v prvním stoupání k Blažkovu a vytvořil si mírný náskok před pronásledovateli. Tento náskok potom již průběžně navyšoval a dorazil první do cíle. V souboji o druhé místo s Petrem Kuřetem (HO Náchod) ztratil „Mistr“ cenné sekundy v momentě, kdy si poněkud nepochopitelně zajel z vyznačené trasy??? Za první trojicí se celkem bezpečně držela výborně jedoucí dvojce - Petr a Eda (HOVRCH), která bojovala o třetí místo mezi horolezci. Na dalších místech už to byl více méně souboj jednotlivců s časem a nástrahami tratě, kdy nebyla nouze ani o krkolomné pády.

Na krátké trati mezi ženami to byl dlouho vyrovnaný souboj mezi Soňou a Martinou V., které většinu tratě absolvovali společně, přičemž k rozhodujícímu úniku došlo až v náročném stoupání Pekelčicí, ve kterém se Soňa utrhla. Tím bylo určeno pořadí na stupních vítězek na krátké trati.

Velké uznání také zaslouží dva nejmladší účastníci (Jiřík Balcar HO Náchod a Dan Krug), kteří se výborně vypořádali s nástrahami tratě a do cíle dorazili ve výborných časech.

Pozávodní posezení bylo trochu ovlivněno chladnějším počasím, i tak bylo možno probrat zážitky ze závodu a plánovat přípravy na další ročník.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem závodníkům za účast a také všem, kteří se o přípravu a průběh závodu starali.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat sponzorům, kteří přispěli ke konání závodu: